VII Niedziela Wielkanocna
Wniebowstąpienie Pańskie
12.05.2024 r.

1. Dzisiaj VII Niedziela Wielkanocna - Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

2. W dniu dzisiejszym uroczystość I Komunii św. w kościele w Podmoklach o g. 11. Począwszy od jutra dzieci z Podmokli będą przeżywać swój „Biały Tydzień” wdzięczności, Msze św. od poniedziałku do czwartku o g. 19.

3. Msze św. o g. 8 i 18, w piątek adoracja Najśw. Sakramentu od g. 17.

4. Nabożeństwa majowe poświęcone czci N.M. Panny z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. W niedziele nabożeństwo o g. 17.30 a następnie Msza św. W tygodniu Nabożeństwo Majowe po Mszy św. g. 18, w piątek na zakończenie adoracji. W Podmoklach nabożeństwo o g. 19, w niedzielę po Mszy św.

5. Jutro, w poniedziałek – 13 - go maja Wspomnienie N.M.Panny z Fatimy. Nabożeństwo do Matki Bożej Fatimskiej połączone z procesją wokół kościoła po Mszy św. wieczornej.

6. Uroczystość I Komuni św. w Babimoście w przyszłą niedzielę - 19.05 o g. 11, spotkanie dla dzieci we wtorek i w środę o g.16, w piątek o 15. Spowiedź dla dzieci Komunijnych w Babimoście w sobotę o g. 9.30.

7. Za tydzień III niedziela miesiąca - taca na potrzeby materialne naszego kościoła.

8. Trwa Nowenna do Ducha Św. W przyszłą niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego, koniec okresu wielkanocnego.

9. W marcu przeprowadziliśmy ankiety dotyczące zmiany godzin odprawianych w niedzielę Mszy św., a także rozmowy z przedstawicielami naszych miejscowości. Ustalono iż, od I niedzieli czerwca, tj. 2 czerwca b.r. Msze św. niedzielne w naszej parafii będą odprawiane wg. następującego porządku: w Babimoście o 7.30, 9.00, 12.00 i 18.00 a w Podmoklach o 10.30. Poczynione zmiany są realizacją założeń dekretu ks. biskupa Tadusza Lityńskiego.

10. Na naszym parafialnym Facebook-u zamieściliśmy listę roślin jakie mają się znaleźć przy każdej ze stacji w naszym Maryjnym Ogrodzie oraz listę wszystkich potrzebnych roślin i ich ilość. Serdecznie dziękujemy za każdą okazaną pomoc. Rośliny będą nasadzane za około 20 tmaja. Dlatego osoby, które chciałyby je podarować do Maryjnego Ogrodu, będą mogły je wtedy przynieść. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenie, abyśmy wiedzieli jakich roślin nam brakuje.

11. Kancelaria parafialna czynna w środę po Mszy św. wieczornej.

12. Przy wyjściu z kościoła można nabyć tygodniki – „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.

13. W tym tygodniu z naszej społeczności parafialnej odszedł do Pana - +Tadeusz Świerkowski Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Niedziela, Wniebowstąpienie Pańskie – 12.05.

g. 8 - 1. +Józef Szymaniak – rocz. śm., Katarzyna, Urszula, Franciszek Janeczek.
2. +Zofia, Marian, Paweł Pocztowiak.
g. 9.30 – 1. +Marek Wierzbicki (gr. 12).
2. +Dominik Sołtysiak – int. im.
g. 11 - +Zdzisław Matysiak – 20 rocz. śm.
g. 11 - Podmokle – Uroczystość I Komunii Św.
g. 18 - 1. +Józef, Władysława Jastrzębscy, Marianna Jungowska.
2. +Janusz Janeczek – 15 rocz. śm., rodzice, Agnieszka, Jan Janeczek, Krystyna, Maksymilian Początek.

Poniedziałek, wspomn. N.M.Panny z Fatimy– 13.05.

g. 8 - +Marek Wierzbicki (gr. 6).
g. 13 - +Tadeusz Świerkowski – Msza św. pogrzebowa.
g. 18 – 1. +Za zm. Siostry z XV Róży Matek i zm. z ich rodz., prosząc dla nich o pokój wieczny.
2. +Marek Wierzbicki (gr. 13).
g.19 - Podmokle – Msza św. w int. Rodziców Dzieci I Komunijnych.

Wtorek, święto św. Macieja Apostoła – 14.05.

g. 8 - +Marek Wierzbicki (gr. 14).
g. 18 – 1. +Zofia Pajchrowska, Zofia Jędrzejczak, zm. Zofie i zm. z rodz.
2. +Zofia Kluj – int. im., mąż Stanisław, rodzice i rodzeństwo z obu stron, Monika, Andrzej Odrobny, rodzice i rodzeństwo.
g.19 - Podmokle – Msza św. za Babcie i Dziadków Dzieci I Komunijnych.

Środa VII tygodnia wielkanocnego – 15.05.

g. 8 - 1. +Zofia Małycha, mąż, syn, oraz zm. z rodzin: Wojtkowiak, Małycha, Wieczorek, Chudzik.
2. +Marek Wierzbicki (gr. 15).
g. 18 – 1. W int. Sióstr z I Róży Matek p. Winiarz, prosząc o Boże bł., potrzebne łaski i opiekę MB Gospodyni Babimojskiej dla Sióstr, ich rodz.
2. +Zofia Baer – int. im.-ur., zm. z rodz.
g.19 - Podmokle – Msza św. w int. Rodziców Chrzestnych Dzieci I Komunijnych.

Czwartek, święto św. Andrzeja Boboli - 16.05.

g. 8 - +Marek Wierzbicki (gr. 16).
g. 18 – 1. +Zofia Darmochwał – int. im.
2. +Gizela Hoffamnn – int. ur., mąż Gerhard.
g.19 - Podmokle – Msza św. w int. Rodzeństwa, Rodzin i Nauczycieli.

Piątek VII tygodnia wielkanocnego - 17.05.

g. 8 - +Doris Mikołajczyk – 1 rocz. śm.
g. 18 - 1. +Zofia i Czesław Król, Helena i Michał Goloń.
2. +Marek Wierzbicki (gr. 17).

Sobota VII tygodnia wielkanocnego – 18.05.

g. 8 - 1. +Marek Wierzbicki (gr. 18).
2. +Bartosz Jankiewicz – 1 miesiąc po śm. – int. od uczestników pogrzebu.
g. 18 - 1. +Maria Przybyła, brat Marian Utrata – int. ur., zm. z rodz. Przybyła, Pirsch, Utrata, Fabiś, ks. z parafii.
2. +Marta Baer – kol. rocz. śm., Franciszek, Zofia, Feliks i Helena Heppel, zm. z rodz. z obu stron.

Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 19.05.

g. 8 - 1. +Barbara, Jan, Halina, Kazimierz Moder.
2. +Marek Wierzbicki (gr. 19).
g. 9.30 – W int. braci z IV Róży Mężczyzn, prosząc o Boże bł., potrzebne łaski i opiekę MB Gospodyni Babimojskiej dla nich i ich rodz.
g. 9.30 - Podmokle – +Elżbieta, Wiktor Janeczek, Halina Świtała, Marta, Stanisław Nowak, zm. z rodz.
g. 11 - Uroczystość I Komunii Św.
g. 18 - 1. +Roman Zarzecki – 4 rocz. śm. – int. od rodziców i rodzeństwa.
2. +Zofia Kaźmierczak – int. im.

Zapowiedzi pierwsze