pw. św. Wawrzyńca w Babimoście

Liczba wiernych: 4500
Data powstania: XIII w.
Kronika: od 1945 r.
Księgi metrykalne: od 1681 r.
Terytorium parafii: Babimost, Laski Dolne, Laski Górne, Kuligowo, Podmokle Małe, Podmokle Wielkie, Zdzisław

Nasi

IGM-AVATAR
ks. kan. dr Andrzej Piela Proboszcz i Kustosz Sanktuarium

Pochodzi z Parafii pw. Św. Wojciecha w Czerwieńsku, święcenia kapłańskie w gorzowskiej Katedrze otrzymał w 1986 roku z rąk J.E.Ks. Biskupa Pawła Sochy. Proboszcz Parafii od 1 sierpnia 2014 roku.

IGM-AVATAR
ks. mgr Paweł Opłatkowski Wikariusz

Pochodzi z parafii pw. Św. Michała Archanioła w Jeninie. Święcenia kapłańskie przyjął 26.05.2012 roku z rąk J.E. Ks. Bpa Stefana Regmunta w Katedrze pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Gorzowie Wielkopolskim. Ustanowiony w parafii: 25.08.2016 r.

Powołania

z parafii

Nasze Wideo

IMG-INTRO

Kościół parafialny pw. św. Wawrzyńca w Babimoście

21.11.2020 r. w kościele parafialnym zostało ustanowione sanktuarum Matki Bożej Gospodyni Babimojskiej.

Learn More
IMG-INTRO

Kościół pw. św. Józefa w Podmoklach

18.10.2020 r. ks. Bp Stefan Regmunt konsekrował kościół, z okazji 25 - lecia jego powstania.

Learn More